Strona 1 z 2  > >>

SPŁYWY KAJAKOWE

      PROMOCJA 

SPŁYWY KAJAKOWE JUŻ OD 25 ZŁ OSOBA PRZY 8 I WIĘCEJ OSOBACH - DOTYCZ RZEKI BLIZNY.OSOBY BIORĄCE UDZIAŁ W SPŁYWIE KILKU DNIOWYM NOCUJĄ NA POLU NAMIOTOWYM DOBĘ PRZED SPŁYWEM I DOBĘ PO SPŁYWIE BEZPŁATNIE.


Super oferta - płynąc wybranymi odcinkami Rospudy,Czarnej Hańczy i Blizny płacisz tylko 90 zł od osoby .

Promocja dotyczy 8 i więcej osób.

04.03.2014
Więcej >
Rospuda, Czarna Hancza, Blizna

Zapraszamy na splywy kajakowe w weekend majowy,wynajem domu,pole namiotowe.

 

04.03.2014
Więcej >
Kompleks Turystyczny Ateny
Ewa i Bogusław Korzun
Ateny 121
16-304 Nowinka
tel. 606-507-617
atenyblizno@wp.pl

Spływy kajakowe Czarna Hańcza

Czarna Hańcza - spływ łatwy, w przeważającej części wiedzie przez tereny Wigierskiego Parku Narodowego i Puszczy Augustowskiej przeplatane łąkami, w których rzeka tworzy malownicze zakola.

Spływ można rozpocząć od jez. Wigry (miejscowości Bryzgiel), dalej płyniemy Czarną Hańczą, Kanałem Augustowskim, jeziorami; Mikaszewo, Orle, Krzywe, Paniewo, Studzieniczne, Białe, Necko. Splyw można zakończyć w Augustowie skąd odbieramy kajakarzy do naszej bazy w Atenach lub pokonujemy jez. Rospuda i wpływamy w rzekę Rospuda po kilkuset metrach skręcamy w prawo wpływając w rzekę Bliznę,[trudna rzeka do pokonania szczegulnie przy niskim stanie wody, dużo przenosek, tamy bobrów,powalone drzewa ]. Czas trwania spływu od 7 do 9 dni - zależy od możliwości spływowiczów. Start z jez. Wigry do Aten ok. 120 km.


Odcinek 1-jez. Wigry -Maćkowa Ruda

Spływ zaczyna się w miejscowości Bryzgiel od jeziora Wigry ( lub od Starego Folwarku). Większą część tego odcinka stanowi jezioro Wigry ( 10 km), położonego w Wigierskim Parku Narodowym. Płynąc nim warto zatrzymać się i odwiedzić pokamedulski zespół klasztorny w miejscowości Wigry. Po przepłynięciu jeziora dopływa się do niewielkiego jeziorka Postaw, a następnie szlak prowadzi już Czarną Hańczą. Ten 13 km etap z krótkimi odcinkami leśnymi i podmokłymi terenami kończy się w Maćkowej Rudzie.

Odcinek 2-Maćkowa Ruda - Frącki (stanica wodna)

Czarna Hańcza od Maćkowej Rudy aż do Wysokiego Mostu płynie szerokim korytem. Po drodze znajduje się wiele pięknych miejsc na odpoczynek i kąpiel. Ta łatwa choć kręta trasa uznawana jest za jeden z najciekawszych odcinków ze względu na walory widokowe. Płynie się nią około 6 godzin ( ok. 18 km)

Odcinek 3- Frącki - Dworczysko

Na tym etapie nurt Hańczy jest szybszy, a piaszczyste dno zachęca do orzeżwiających kąpieli. Rzeka ma liczne zakręty i meandruje między polami i ląkami. Z tego względu odcinek uważany jest za trudniejszy. Od miejscowości Okółek brzegi rzeki nie porastaja drzewami i inną wysoką roślinnością. Dlatego w bezchmurne dni trzeba mieć pod ręką krem do opalania i okrycie głowy. Jest to jeden z krótszych odcinków ( ok. 13 km).

Odcinek 4 - Dworczysko - Mikaszówka

Jest to ostatni etap po rzece Czarna Hańcza. Leśny, malowiniczy odcinek z nielicznymi, powalonymi drzewami stanowi dodatkową atrakcję. Przez wartki nurt rzeki, wioseł używamy tylko do skręcania. Ostatnie dwa kilometry tego odcinka płyniemy Kanałem Augustowskim. Pokonujemy na nim dwie śluzy: Sosnówek i Mikaszówkę (nowo wyremontowanych). Śluzowanie podniesie kajakarzy o około 5 metrów wyżej niż poziom wody Hańczy. Trasa liczy ok. 12km.

    namierzanie telefonu
  1. Namierzanie telefonu jest łatwe  KLIKNIJ i przekonaj sie
  2. lokalizator-telefonu-online.pl